Ile kosztują studia za granicą w Japonii?

Czy wiesz, że koszty życia i studiów za granicą w Japonii dorównują tym z Europy Zachodniej?

W zależności od tego, czy studiujesz za granicą w dużym mieście, takim jak Tokio, czy w małej wiejskiej wiosce, wybierasz się na prywatną lub publiczną uczelnię, mieszkasz na kampusie lub w mieszkaniu, całkowity koszt jest bardzo zróżnicowany. Niezależnie od tego, czy marzysz o zanurzeniu się w japońskiej kulturze, jest to najprostszy sposób, aby to zrobić.

W młodości studiowałem za granicą w siostrzanej szkole uniwersyteckiej, Uniwersytecie Ritsumeikan, w Kioto. Dzięki wzajemnym umowom moje opłaty programowe były minimalne, co wynikało z bieżących relacji między obiema szkołami.

Z drugiej strony, moje wspólne mieszkanie w centrum Kioto, nie było tanie. Pomimo gwałtownego wzrostu czynszów podczas mojego pobytu za granicą, Japonia była najbardziej wzbogacającym krajem, kulturalnie i edukacyjnie, w jakim kiedykolwiek spędziłem czas. Wciąż rozmawiam z moimi japońskimi rówieśnikami, gotuję japońską kuchnię i marzę o powrocie.

Jeśli jesteś studentem amerykańskim, mamy wgląd w całkowity koszt studiowania w Japonii (w USD), więc możesz zaplanować z wyprzedzeniem, znaleźć fundusze i cieszyć się semestrem za granicą bez zbędnych formalności.