Czy prywatne korepetycje są warte pieniędzy?

W ciągu ostatnich dziesięcioleci rośnie liczba prywatnych korepetycji. Coraz więcej rodziców szuka pomocy korepetytora, który pomoże ich dziecku awansować na studia. Jednak może to być dość kosztowne, a rodzice często zastanawiają się, czy prywatne korepetycje są warte tych pieniędzy.

Nie każdy prywatny korepetytor jest taki sam i wiele czynników decyduje o tym, czy płacenie za jego usługi przynosi korzyści Twojemu dziecku i jest warte Twojej inwestycji.

Czynniki, które decydują o tym, czy korepetycje są warte pieniędzy

Kwalifikacje i umiejętności prywatnego korepetytora

Przede wszystkim należy dowiedzieć się, czy prywatny nauczyciel opanowuje nauczany przez siebie temat. Dzięki temu nie tylko pomoże dziecku odrobić pracę domową, ale także będzie wiedział, jak odpowiadać na pytania i rozwiązywać problemy.

Choć certyfikaty i stopnie naukowe są najpowszechniej akceptowanym dowodem wiedzy w danej dziedzinie, nie należy na nich ślepo polegać. Zachowaj otwarty umysł, ponieważ niektóre osoby mogą mieć różne sposoby udowodnienia swojej wiedzy w danej dziedzinie – na przykład naturalny talent w czymś lub portfolio osiągnięć.

Na przykład, rodowity Francuz może nie posiadać dyplomu z języka francuskiego, ale może zapewnić doskonałą praktykę językową i zanurzenie w kulturze.

Umiejętność nauczania przez prywatnego korepetytora

Wiedzieć coś i wiedzieć, jak czegoś nauczyć, to dwie zupełnie odrębne umiejętności. Osoba o słabszych kwalifikacjach może mieć lepsze umiejętności i zdolność nauczania niż osoba z wybitnymi referencjami.

Dotyczy to w szczególności takich tematów, jak dopasowanie, nauka i języki. Przykrycie materiałów podręcznikowych może być łatwe. Jeśli jednak Twoje dziecko nie ma motywacji do nauki, bezpośrednie i nieinwazyjne podejście do nauczania może jeszcze bardziej obniżyć jego motywację w edukacji.

Wykwalifikowany prywatny nauczyciel powinien być świadomy różnych stylów uczenia się i prowadzić zajęcia, które w pełni angażują uczniów. Może to prowadzić do zwiększenia wewnętrznej motywacji i pomóc dziecku w uzyskaniu lepszych ocen w szkole.

Doświadczenie prywatnego korepetytora w nauczaniu

Osoba z wcześniejszym doświadczeniem w nauczaniu najprawdopodobniej będzie miała lepsze zrozumienie różnych osobowości uczniów, stylów uczenia się, a także najlepsze podejście do ich obsługi.

Dlatego można oczekiwać, że osoba, która umie umiejętnie zaangażować dzieci w proces uczenia się, będzie pobierać opłaty wyższe niż osoba, w której klasie uczniowie pozostają bierni. Choć może się to wydawać bardziej znaczącą inwestycją w prywatne korepetycje, to na dłuższą metę może być bardziej skuteczne.

Osoba z wcześniejszym doświadczeniem w nauczaniu również będzie miała większe szanse na dostarczenie referencji. To może pomóc w ocenie ich umiejętności.

Nauczanie przez prywatnego nauczyciela

Przed zatrudnieniem prywatnego korepetytora, pomocna może być wiedza, jakie podejście do nauczania stosują.

Możesz zatrudnić nauczyciela matematyki, który po prostu postępuje zgodnie z podręcznikiem. Może to przypominać zwykłą klasę szkolną i nie mieć pozytywnego wpływu na chęć Twojego dziecka do nauki.

Z drugiej strony, możesz wybrać prywatnego korepetytora, który zapewnia praktyczne, rzeczywiste scenariusze nauczania. Mogą one sprawić, że materiał do nauki stanie się bardziej użyteczny i korzystny. W rezultacie, Twoje dziecko może mieć więcej radości z nauki i lepiej i dłużej zatrzymywać informacje.

Ten ostatni będzie wymagał więcej czasu na przygotowanie się ze strony nauczyciela. Dlatego można się spodziewać, że będą więcej naliczać. Jednak wyniki prywatnych korepetycji z nimi będą bardziej efektywne.

Kiedy prywatne korepetycje mogą być korzystne

Najczęściej rodzice zwracają się o pomoc do prywatnego korepetytora, gdy ich dziecko zmaga się z jakimś tematem. W ten sposób, jeden na jednego może pomóc im poprawić swoje oceny w szkole.

Może to mieć drastyczny wpływ na przyszłość dziecka. Lepsze stopnie mogą pomóc im w uzyskaniu lepszych wyników na testach i dostaniu się na lepsze uczelnie.

Chociaż początkowo może to nie wydawać się problemem, może się rozwinąć w jeden, jeśli dziecko konsekwentnie się nudzi i w końcu nie ma motywacji do nauki.Z czasem może to spowodować, że dziecko pozostanie w tyle, nawet jeśli początkowo było na szczycie klasy.

Możesz zapobiec temu, by zająć się tym wcześnie. Prywatne korepetycje z przedmiotu mogą pomóc dziecku w rozwoju i nadać mu nowy wymiar.

Należy jednak ostrożnie dobierać korepetytora. Należy wybrać takiego, który sprawdzi się w danym temacie i wykona wiele praktycznych czynności. Będzie to miało większe szanse na utrzymanie motywacji naszego dziecka.

Co zrobić, jeśli Twoje dziecko interesuje się filmem, programowaniem, językiem obcym lub czymś innym, czego nie uczy się w szkole? Nie oznacza to, że twoje dziecko powinno poczekać na studia, aby się tym zająć.

Rozwiązaniem tego problemu mogą być prywatne korepetycje lub zajęcia pozalekcyjne. Może być ono również absolutnie warte Twoich pieniędzy, ponieważ może zwiększyć szczęście i dobrobyt Twojego dziecka, a także pomóc mu w przyspieszeniu potencjalnego sukcesu w przyszłości.

Jeśli szukasz korepetycji z języka polskiego w Katowicach sprawdź ten link: 
Korepetycje Katowice - język polski