Proes powstawania papieru

Papier jest suszoną, sprasowaną matą z włókien roślinnych – nic więcej, nic mniej. To jest trochę jak ubrania, na których możesz pisać. Ubrania są zrobione tkając razem przędze, takie jak bawełna i wełna wyczesana z naturalnych włókna. Papier przypomina raczej tkaninę, którą nazywamy filcem, wykonaną bez użycia etap tkactwa poprzez prasowanie razem włókien celulozowych wyekstrahowanych z rośliny i drzewa tak, że zdziergają i zrastają się, tworząc silne, solidne, ale nadal bardzo elastyczna mata.

Jak powstaje papier?

Większość masy papierniczej wytwarzana jest z drzew, chociaż jest to mogą być również wykonane z bambusa, bawełny, konopi, juty i szerokiej gamy inne materiały roślinne. Papiery gładkie używane do produkcji czasopism lub opakowań często dodawane są materiały takie jak glina porcelanowa, więc drukuje się je za pomocą bardziej kolorowe, błyszczące wykończenie.

Papier jest naprawdę łatwy do wykonania ręcznie, ale ludzie używają go tak dużo, że większość z nich jest teraz wykonane przez gigantyczne maszyny. Niezależnie od zastosowanej metody, istnieją zasadniczo dwa etapy: przygotowanie masy papierniczej, a następnie jej formowanie i suszenie go na gotowe arkusze lub rolki.

Ręczna produkcja papieru

Surowiec roślinny umieszczany jest w dużym zbiorniku wypełnionym wodą i rozbity na miazgę, aby uzyskać gęstą zawiesinę włókien. Jest on formowany w arkusze papieru za pomocą ramy składającej się z dwóch części: metalowej siatki zwanej formą, która znajduje się wewnątrz drewnianej ramy. Są zanurzone do połowy i delikatnie wzburzony, więc na wierzchu tworzy się równomierna powłoka, z przeważającą częścią woda. Proces ten jest powtarzany w celu uzyskania pewnej liczby przeplatających się ze sobą elementów arkusze papieru i filcu, które są następnie umieszczane wewnątrz prasy i ściskana pod ogromnym ciśnieniem w celu zgniecenia. Po tym, kartki papieru są wyjmowane i powieszone do wyschnięcia.