Stres egzaminacyjny

Zbliża się egzamin? Czasami presja egzaminów może powodować stres. Stres jest twoją odpowiedzią na presję i podczas gdy niewielka ilość presji może być przydatna, aby utrzymać koncentrację w czasie egzaminu, jeśli staje się zbyt wiele badań może wydawać się niemożliwe.

Jeśli doświadczasz stresu egzaminacyjnego, ważne jest, aby przypomnieć sobie, że jest to tylko niewielka część Twojego życia, nawet jeśli może nie czuć się tak jak wtedy.

Pomysły na dzień egzaminu

Pamiętaj, że kiedy skończysz egzamin, poświęć trochę czasu na odpoczynek, zanim zaczniesz przygotowywać się do następnego egzaminu. Zrób coś, co Ci się podoba lub porozmawiaj z przyjaciółmi.

Czy jesteś w szkole lub na uniwersytecie, stres egzaminacyjny lub ogólny stres może być trudny. Równoważenie badań z posiadania życia może być trudne, nie mówiąc już o konieczności radzenia sobie ze stresem, lękiem lub paniką, które mogą powodować egzaminy.

Szum informacyjny

Media i Ci wokół ciebie mogą rozprzestrzeniać dużo szumu i presji, ale umieszczenie rzeczy w odpowiedniej perspektywie może pomóc uniknąć przytłoczenia.

Planowanie

Aby pomóc zmniejszyć stres i zapewnić, że jesteś tak zorganizowany, jak możesz być, dowiedz się więcej o planowaniu, dbaniu o siebie i koncentrowaniu się na egzaminach.

Wezwanie pomocy

Jeśli czujesz, że wszystko jest naprawdę się w dołujące i masz myśli samobójcze, istnieje bezpłatny telefon i doradztwo online. Ich doradcy dysponują specjalistycznymi umiejętnościami, aby pomóc Ci w pokonywaniu bólu i stresu, który możesz odczuwać. Doradca pomoże Ci w planowaniu celów, zapewni Ci bezpieczeństwo i pomoże połączyć Cię z innymi usługami w społeczności.