Turystyka medyczna – temat pracy magisterskiej

Turystyka medyczna to nowy obszar studiów w branży turystycznej. Różnica w cenach usług medycznych dostępnych w krajach rozwijających się i rozwiniętych jest znaczna, co zmusza dużą liczbę pacjentów do podróżowania do odległych miejsc w celu skorzystania z ekonomicznych usług medycznych. Chociaż może nie ma wystarczających danych wtórnych do analizy tego podtematu turystycznego, przeprowadzenie badań w tym zakresie okaże się interesujące. Z tej listy można wybrać tematy pracy magisterskiej z dziedziny turystyki medycznej.

Powody

Badania te zwrócą uwagę na powody, dla których obywatele brytyjscy podróżują do różnych krajów w celu wykonania zabiegów stomatologicznych.

Wielu Brytyjczyków podróżuje do Tajlandii na zabiegi kosmetyczne i plastyczne. Celem tych badań będzie zrozumienie postaw i postrzegania brytyjskich podróżnych, którzy zdecydują się na takie operacje. W ramach badań ocenione zostaną również narzędzia marketingowe i komunikacyjne stosowane przez tajskich dostawców usług medycznych.

Badania – tematy

  • – Badania te będą mówić o strategii marketingowych, które są podejmowane w Wielkiej Brytanii w celu promowania utraty wagi.
  • – Badania te pozwolą zmierzyć satysfakcję klientów brytyjskich lesbijek po zmianie płci w Yanhee International Hospital w Bangkoku.
  • – Badania te skupią się na aspektach podejmowania decyzji, które brytyjskie kobiety biorą pod uwagę przy zakupie pakietów wycieczkowych z kontrolą wagi w Szwajcarii.
  • – Badanie to przeanalizuje, w jaki sposób młode brytyjskie kobiety postrzegają wycieczki z liftingiem twarzy w Azji Wschodniej.
  • – Badanie to będzie dotyczyło czynników i aspektów, które mają wpływ na decyzje zakupowe klientów, którzy kupują ekstremalne pakiety makeover z Europy Wschodniej.
  • – Badania te pozwolą zrozumieć i przeanalizować atrakcyjność usług z zakresu makijażu chirurgii plastycznej, które mają wpływ na zakup brytyjskich kobiet.
  • – W niniejszym opracowaniu omówione zostaną zadania związane ze zmianą płci, które interesują mężczyzn homoseksualnych i dlaczego warto kupować te pakiety.